من و علامه!

با همسرم داشتیم توی یکی از پاساژهای قم دنبال کتابی می گشتیم ، رفتم توی یکی از کتاب فروشی ها و همین طور بی هدف کتاب ها رو ورق می زدم که چشمم افتاد به کتاب فروشی روبه رویی . ظاهرا هم کتاب فروشی بود هم انتشارات. دیدم یه آقای روحانی که خیلی آروم و متین ، با عصا راه می رفت وارد کتاب فروشی شدند و همه به احترامشون سرپا ایستادن.همسرم گفت :فاطمه ،شناختیشون؟

چشمامو ریز کردمو همون طوری که خیره شده بودم به انتشارات روبه رویی گفتم:آره!ولی باورم نمیشه! یعنی واقعا من دارم علامه حسن زاده آملی رو می بینم؟

گفت: آره . خود خود علامه است.

من زود از شوک در اومدم و با عجله رفتم طرفشون.اونقدر ذوق داشتم که بی اختیار اشکم سرازیر می شد. وقتی نزدیکشون رسیدم تنها بودن،منم تقریبا تو دوقدمی شون بودم ،یادم نیست سلام کردم یا نه. اصلا حتی یادم نمی آد راجع به چیزی که ازشون خواستم ، چی گفتم. فقط جوابشونو یادم می آد.علامه به من سلام کردن و بدون اینکه به من نگاه کنن گفتن دخترم، همسرت با هات نیست؟ گفتم : چرا . اوناهاش.

گفتن: پس برو بگو اون بیاد با من حرف بزنه!!!

منم خدا حافظی کردم رفتم یه گوشه ایستادم تا همسرم با علامه حرف بزنن.

این رفتار پرهیزگارانه علامه هیچ وقت یادم نمی ره . مخصوصا وقتی دخترو پسر هایی رو می بینم که کلی ادعا دارن ،ما می تونیم از نفسمون مراقبت کنیم و به این بهانه با جنس مخالفشون بیش از حد راحت و صمیمی میشن.

/ 5 نظر / 53 بازدید
عاشق کوهستان

سلام عزیز[گل] به به ......... تلنگر بجا و خوبی بود........ لذت بردم[دست] زنده باشید[قلب]

محمدرضا

سلام خوش سعادتی بوده غبطه خوردیم

ابراهیم رحیمیان

یعنی اگر شما دو تا سوال داشتی که میخواستی بپرسی ، باید اول در گوش همسرت میگفتی و بعد ایشان به علامه میگفت و بعد علامه به همسرت میکفت که شما هم بشنوی ( البته اگر بخاطر شعاع پرهزکاری مجبور نبودی ده قدم بری عقب ) . درسته که عفاف و حجب و حیا خوبه . ولی اینقدر ؟ شما به این میگی زهد و پرهیزکاری ؟ پس پیغمبر خدا بخاطر زهدی که داشت باید زنها تا شعاع چهل کیلومتریش نمی امدند . یا حضرت علی ( ع) نباید به خانه زنی که شوهرش مرده بود و یتیم داشت می رفت و با فرزندانش بازی نمیکرد و برای آن زن نان نمی پخت چون هر دو زیر یک سقف بودند و درب خانه هم حتما بسته بود ه است ؟! زهد و پرهیز کاری منافاتی با ارتباط سالم ندارد . ولی این دلیل نمی شود که بخواهیم جامعه را دو قسمت کنیم . مردانه و زنانه . اینگونه روالها باعث بهره برداری دشمن از نقاط صعف فراوانی که دارند خواهد شد و جامعه را ملتهب تر و آسیب پذیر تر می نماید . مثالی می زنم . بررسی بفرمایید تا ببینید وضعیت گناه لواط در کدام شهر های کشور بیشتر است . پاسخ این سوال وحشت زده تان خواهد کرد .

علی

اقای ابراهیم رحیمیان خیلی تند رفتند! ، همانطوری که در این مطلب هم امده ، علامه از ایشان سوال کرده همسرتان همراهتان هست؟ ، گفتگوی نامحرم در مواقع ضرورت باید صورت بگیره ، در غیر این صورت ان گفتگو اگر بنا به ضرورت نباشه ، صحیح نیست ، کلماتی از قبیل خشک بودن این طور افراد ، بهانه ای بیش برای توجیح کردن نیست...

سارا

همهء این بحث ها به کنار... جالب اینه که ایشان با چنین شخصیت والامقامی به تنهایی به کتابفروشی رفته اند...