قابل توجه آقایونی که در کوچه علی چپ قدم می زنند!

باید خودمو به یه جلسه مهم برسونم . از خونه تا محل جلسه باید سه بار سوار تاکسی بشم. تاکسی اولی رو که سوار میشم ،یه پسر جوون نشسته رو صندلی عقب . منم می رم میشینم کنارش . یهو یه آقایی که نسبتا دوتا آقا حساب میشد بس که چاق بود، با عجله اومد بشینه کنارم.که ناکام موند ، چون من در تاکسی رو بستم گفتم : آقا دونفر حساب می کنم.

تاکسی دومی رو که رفتم جلو سوار بشم آقای راننده گفت، خانم در جلویی ماشین خرابه واسه همین هیشکیو جلو سوار نمی کنیم.

منم رفتم رو صندلی عقب تاکسی نشستم. اینبار دوتا خانم نشسته بودن، نفس راحتی کشیدم و راه افتادیم. خیلی نرفته بودیم که یکی از خانم ها پیاده شد و یه آقایی می خواست سوار بشه که من بازم مجبور شدم پول رو مثل علامت مخصوص می تی کمون در بیارمو و کرایه دو نفرو حساب کنم.

تو تاکسی سوم سعی کردم خودمو بزنم به راه بی خیالی چون کوچه علی چپ خیلی شلوغ بود!!! اما خدا می دونه اینقدر خودمو با فشار چسبوندم به در تاکسی که تا چند دقیقه بعد از پیاده شدن ، ماهیچه هام درد می گرفتن.آقایون محترم حتی به خودشون زحمت نداده بودن یه کم جمع تر بشینن.شما همین اتفاقات رو به اشکال و انواع مختلف برای مسیر برگشت من هم تصور کنید . من اون روز اندازه کرایه آژانس پول کرایه تاکسی دادم ، به خاطر اینکه بدنم به بدن مرد نامحرمی تماس پیدا نکنه و صد البته چون این وظیفه خطیر در جامعه ما به عهده خانم هاست فقط، آقایون مدام در کوچه علی چپ مشغول قدم زدن هستند.

/ 9 نظر / 33 بازدید
عاشق کوهستان

سلام دوست عزیز جالب بود درسته سختی کشیدید ولی شیرین است . دینداری انسان وقتی معلوم میشود که بر سر دو راهی دنیا و آخرت و متابعت هوای نفس و شیطان یا بندگی رحمان قرار گیرد . چقدر انسان مومن باید مقید باشد که خلاف یقین مرتکب نشود . حفظ دین ، روی آتش راه رفتن یا آتش در دست گرفتن است .

حسین

سلام اتفاقا مرد ها هم همین مشکل رو دارن چون بعضی از خانم ها براشون این مسائل حل شده و دیگه احساس نمیکنن که مرد غریبه با برادرشون فرق داره اگه هم حرفی بزنیم میگن وااااا آقای محترم مگه شما مریضی که یه احساسی!!! به شما دست بده واه واه مرد های .... پررو

علی (اندیشه پارسی)

سلام با شما موافقم و برای جنس خودم متأسف ولی خرج کردن برای دینداری شیرین و لذت بخشه. خدا پدر اون کسی که قانون دو نفر رو صندلی جلو رو کنسل کرد بیامرزه که یواش یواش راننده‌های بی دین، محرم و نامحرمُ کنار هم سوار می کردند. یه مدتی هم تاکسی بانوان راه افتاد که متأسفانه زیاد همه گیر نشد. خدا همه مارو به راه راست هدایت کنه

محمد

اگر امکانش باشه از آژانس باید استفاده کرد و الا این مشکل هم برای خانمها هست هم برای آقایون. برای خود من اتفاق افتاد که یه دفعه صندلی عقب نشسته بودم یه خانمی سوار شد من رفتم گوشه ماشین بعد از چند لحظه یه خانمی دیگه اومد سوار بشه این خانم که تو ماشین بود خودشون رو انداختن روی پای من انگار که رو صندلی نشسته!! بهش گفتم بد نگذره یه دفعه اگر مشکلی نیست بفرمایید داخل!!‌با یه حالتی به من نگاه کرد اخماشو کرد تو هم من تا آخر مسیر اینقدر خودم رو به این در ماشین فشار دادم که جای این دستگیره ها روی پام مونده بود. حالا پیدا کنید مشکل کجاست

علیدوست

دوست عزیز اولا مطابق گفته دوست دیگر، بارها خلاف این مساله را شاهد بوده ام. یعنی وقتی خود را حسابی جمع و جور و معذب در تاکسی در کنار خانمی جای داده ام، متاسفانه دیده ام که ایشان با بی خیالی تمام راحت نشسته اند و انگار نه انگار. در ثانی به هر حال باید پذیرفت جامعه ما رو به قهقرا حرکت میکند. مرد و زن آن هم به یک نسبت در این سیر نزولی سهیمند. سمو اینکه، نام علی، کلمه ای زیبا، دلنواز و تداعی گر بزرگیها و بزرگمنشیهاست. لطفا اصطلاح سخیف کوچه ... چپ را به یک نام دیگری نسبت دهید.

بهناز

بابا مایه دار ، خب از همون اول یه آژانس بگیر که اینقدر مشکل پیش نیاد